ZŠ a MŠ Ostřešany
ZŠ a MŠOstřešany

Spustili jsme pro vás nové webové stránky.

informace k očnímu vyšetření v MŠ

informace k očnímu vyšetření v MŠ 1

Vážení rodiče,

v pondělí 2.5. v naší MŠ proběhne oční vyšetření - ZRAKOVÝ SCREENING. Zde naleznete bližší informace.

Vážení rodiče!

Rádi bychom Vás upozornili na preventivní vyšetření zraku pomocí přístroje Plusoptix S09, který dokáže odhalit příčiny zrakových vad u dětí již od šestého měsíce jejich věku. V Pardubickém kraji od roku 2010 probíhá plošná zraková prevence v mateřských školách. Děti, které navštěvují mateřskou školu, jsou s předchozím souhlasem rodičů automaticky vyšetřeny ve své MŠ

• Jak vyšetření zraku probíhá? Na oči dítěte se ze vzdálenosti jednoho metru zacílí kamera s obličejem panáčka. Dítě při vyšetření vedeme k tomu, aby se podívalo do středu obrazovky na nosík panáčka. Jakmile dítě upře zrak na tento bod, kamera sejme odraz infračerveného světla od očního pozadí a vyšetření je hotové. Kamera má navíc doprovodné světelné a zvukové efekty, které dokáží upoutat pozornost i malého či nespolupracujícího dítěte.

• Po vyšetření dostává dítě do svého zdravotního průkazu razítko s logem zrakového screeningu. Tímto jednoduchým opatřením získává pediatr informaci o tom, zda Vaše dítě prošlo preventivním vyšetřením zraku a v jakém stavu jeho zrak je. V případě, že dítě do věku dovršených 5 let neprojde zrakovou prevencí, může pediatr doporučit dodatečné vyšetření zraku.

• Preventivní vyšetření zraku v naší MŠ bude probíhat v pondělí 2. května 2022 od 8.30hod.
  • Obecně prospěšná společnost PROZRAK provádí zrakovou prevenci za úhradu 200,-Kč/dítě, obec Ostřešany přispěje každému dítěti na vyšetření zraku částkou 100,-Kč.
  •
  • V případě zájmu vyplňte formulář „Souhlasu se zrakovým screeningem“ a v den zrakové prevence přineste zdravotní průkaz Vašeho dítěte.

Datum vložení: 20. 4. 2022 9:58
Datum poslední aktualizace: 20. 4. 2022 10:04

Sníh dubnový hnojí, březnový tráví.

Při svatém Vojtěchu dělává trn květem útěchu.

dnes, úterý 23. 4. 2024
skoro jasno 10 °C 1 °C
středa 24. 4. zataženo 9/2 °C
čtvrtek 25. 4. slabý déšť 13/2 °C

Mléko do škol

Doučování žáků

logologologoDoučování žáků škol – Investice reaguje na potřebu vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky na školách během pandemie covid – 19.

logologo